Viva Las Vegas !!!

Viva Las Vegas  – śpiewał Elvis Presley w słynnym musicalu. Naszej Pani doktor Dagmarze Milanowskiej, również udało się zanucić piosenkę w mieście dzikich rozrywek. Jednak wizyta ta skupiona była na poszerzeniu wiedzy i szkoleniu ERG.
Szkolenie o temacie: „Ophthalmic Imaging and ERG in Animals: Investigating Retinal Structure and Function”
odbyło się w siedzibie producenta ERG w firmie OcuScience w Las Vegas, USA -> 10-11.03.2017
Szkolenie prowadzone było przez poniższych prelegentów :
Gillian McLellan BVMS, PhD
Assistant Professor in Comparative Ophthalmology at University of Wisconsin-Madison
Ron Ofri DVM, PhD
Associate Professor in Veterinary Ophthalmology at Hebrew University of Jerusalem

Dotyczyło stworzenia optymalnych warunków do wykonywania badania ERG, sposobu przeprowadzenia badania oraz interpretacji otrzymanych wyników oraz oceny czynności siatkówki. Najważniejszym punktem było powiązanie otrzymanych wyników z wynikami przeprowadzonego badania klinicznego.
Nie zabrakło również wiadomości z innych technik obrazowania gałki ocznej takich jak na przykład OCT – Optical Coherence Tomography.
Oprócz szkolenia teoretycznego, Pani doktor Dagmara Milanowska odbyła również szereg praktycznych indywidualnych ćwiczeń laboratoryjnych prowadzonych przez personel producenta sprzętu ERG, firmę OcuScience pod okiem wspomnianych wyżej naukowców. Pozwoliło to na poszerzenie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Co więcej i co najważniejsze, nowiutki sprzęt ERG jest już obecnie w naszej lecznicy gotowy do pracy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem ERG do kontaktu z nasza lecznicą.