Uwaga, Uwaga, nadchodzą wystrzały :(

Jak przygotować psa na sylwestra.

1. Po pierwsze nie powinniśmy pozostawiać naszych pupili samych w domu, nasza nieobecność będzie potęgowała ich strach. Niemniej jednak nie możemy również nadmiernie reagować na zachowanie naszych zwierzaków -> jest to dla nich sygnał, że dzieje się coś naprawdę złego i powoduje eskalację ich strachu.

2. Warto zapewnić pupilowi możliwość schowania się w cichym i spokojnym miejscu, takim jak na przykład łazienka. Pozwoli to naszemu pupilowi na wybranie miejsca gdzie chce przebywać, jeżeli przestraszą go hałasy na dworze.

3. Warto tak ustalić grafik spacerów, aby dłuższe spacery odbywały się w ciągu dnia, a po zmroku wyjścia ograniczyć jedynie do załatwienia potrzeb fizjologicznych.

4. Wszystkie spacery w tym okresie muszą odbywać się na smyczy! Nawet jeżeli nasz pupil do tego czasu nie bał się wystrzałów, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego zachowania.

5. Jeżeli pies nie ma mikroczipa, warto to nadrobić! Warto również sprawdzić czy mikroczip, który ma nasz pupil jest zarejestrowany w internetowej bazie danych (np. Safe-Animal). Warto również sprawić pupilowi przywieszkę z naszymi danymi kontaktowymi lub adresówkę.

6. Jeżeli wiemy, że nasz pupil bardzo boi się wystrzałów i chcemy ułatwić mu przetrwanie tego czasu, możecie Państwo zabezpieczyć psa farmakologicznie -> lekami ziołowymi lub innymi lekami uspakajającymi. W tym rozwiązaniu najlepiej doradzi Państwu nasz lekarz weterynarii, dobierając odpowiedni preparat i dawkę. Należy jednak pamiętać, że część z tych środków wymaga czasu aby doszło do nasycenia organizmu, a co za tym idzie nie możecie Państwo czekać z rozpoczęciem ich podawania na ostatnią chwilę. Serdecznie zapraszamy do Przychodni For Animals.

Zespół
For Animals / For Eyes

https://www.for-animals.pl/kontakt