Kolejna konferencja okulistyczna.

W diagnostyce okulistycznej jedną z ważniejszych rzeczy jest profesjonalny sprzęt okulistyczny niezbędny do badania oczu. Jednak najważniejszą rzeczą według nas jest wiedza niezbędna do interpretacji uzyskanych wyników. Biorąc za priorytet ten fakt Pani doktor Dagmara Milanowska poszerza wiedzę okulistyczną poprzez szkolenia, kongresy, konferencje krajowe jak i zagraniczne.
Tym razem była uczestniczką konferencji „Hereditary Eye Diseases and many more”, która odbyła się 17.09.2017 w Czechach w Litomyślu. Wykłady były prowadzone przez światowej sławy okulistę weterynaryjnego profesora Petera Beforda, DVM, PhD z Wielkiej Brytanii. Konferencja organizowana była przez EESVO, której to organizacji Pani doktor jest członkinią.

Tematem konferencji były choroby dziedziczne oczu – głównie choroby soczewki (zwichnięcie soczewki, zaćma), choroby siatkówki takie jak PRA, CEA, RPED oraz jaskra. Wczesna i precyzyjna diagnostyka chorób dziedzicznych oczu jest nie do

przecenienia, a możliwość doskonalenia wiedzy pod okiem takiego specjalisty i lidera w tej dziedzinie jak profesor Bedford to prawdziwy zaszczyt.