Badania ERG już wkrótce w przychodni For Animals

Wciąż dbając o utrzymanie wysokiego standardu świadczonych usług okulistycznych oraz poszerzanie możliwości diagnostycznych w zakresie okulistyki weterynaryjnej pani Doktor Dagmara Milanowska w grudniu 2016 ukończyła kurs z zakresu elektroretinografii czyli badania określającego czynność siatkówki. Badanie takie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Jest to badanie dodatkowe stosowane w diagnostyce chorób siatkówki, wykonywane również przed zabiegiem usunięcia zaćmy w celu określenia funkcjonalności siatkówki.


Przykładowo u pacjenta z nagle występującą ślepotą gdy brak nieprawidłowości w badaniu okulistycznym badanie siatkówki za pomocą aparatu do ERG pozwala określić czy problem jest w samej siatkówce czy poza gałką oczną.


Bardzo cieszymy się, że już niebawem jako pierwsza placówka weterynaryjna na Śląsku będziemy mogli Państwu zaoferować wykonywanie badań ERG. Badania wykonywane będą na obecnie najlepszym sprzęcie amerykańskiej firmy OcuScience zakupionym przez Przychodnię For Animals.